Cris Froese Pics

O mnie

Od kiedy pamiętam fascynowała mnie nasza okolica. Już jako dziecko lubiłem wraz z przyjaciółmi robić wycieczki piesze lub rowerowe. Nigdy nie interesowały mnie szlaki wytyczone przez kogoś innego, tak w turystyce jak i sztuce i fotografii. Taka właśnie jest moja twórczość. Rozgrywa się w realnym świecie ale często o nierealnych porach lub w nierealnych warunkach atmosferycznych. Można powiedzieć że „Na Granicy Rzeczywistości.” Nigdy nie narzucam sobie limitów ani ograniczeń. Robię to na co mam ochotę.

Wychodząc na wycieczki nigdy nie idę z myślą żeby polować na niesamowite kadry. Najważniejsze dla mnie jest być w tych niezwykłych miejscach, wczuć się w atmosferę, odpocząć od codzienności, pomarzyć… I potem te marzenia przelewają się w moje prace. Jest tylko jeden warunek: Muszę przebywać w mojej okolicy czyli w Górach Stołowych, Bystrzyckich lub Orlickich. Nigdzie indziej nie jestem w stanie stworzyć niczego magicznego. Kocham to miejsce tak bardzo, że stałem się jego częścią na zawsze. A ono odwdzięcza mi się każdego dnia obdarowując mnie swoją niezwykłością.

Przebywanie w naturze ma jeszcze jedną zaletę: niesamowicie leczy duszę człowieka. A wrażliwe dusze potrzebują lekarstwa czasami… W życiu nie planuję i tak samo w sztuce… Po prostu idę przed siebie skomplikowaną ścieżką a przygody same do mnie przychodzą…